تبلیغات
(+[ ]+) - pspgo

هم اکنون که یک ماه و چند روز دیگه به اومدن PSP Go بیشتر نمونده باید بگم که اطلاعاتمون از این PSP جدید کمه.بنابراین جای یه تاپیک که خبرهای جدید و دقیق رو منتقل کنه خالی بود.ضمن اینکه از تمام دوستان عزیز صمیمانه میخوام که این تاپیک رو حمایت کنن و خبرهای جدید رو اینجا بذارن...


چدیدترین اخبار حاکی از آنند که PSP Go به همراه یک Firmware جدید که دارای آپشن ها و مشخصات جدیدیست، به بازار خواهد آمد.
نمونه ی آزمایشی آن دارای یک Firmware جدید بود : 5.70
این Firmware ممکن است در نرم افزار سیستم دستگاههایی که بصورت خرده فروشی در 1 اکتبر به فروش میرسند بکار گرفته شود یا نشود، اما به هر حال بنظر میرسد که این Firmware بعنوان بخشی از برنامه ی فروش Go باشد.
با وجود این، 5.70 دارای شماری تغییراتی نسبت به Firmwave 5.51 کنونی است.(هرچند ناچیز)
تعجب آور نیست ، زیرا بازهم قسمت Setting در XMB بیشترین سهم را از تغییرات دارد:

1= Network Update به System Update منتقل شده است، اما همان Option ها را دارد.
2= در Video Setting بطور واضحی چهار بخش (دکمه) اول مربوط به UMD دیده نمی شود.
3= System Setting دارای منوی جدیدی به اسم Your Birth Day و Display Panel Close Option است، که آخری به شما اجازه میدهد تا آنرا در حالت Standard (که در آن ساعت گرافیکی ظاهر میشود) یا Enter Sleep Mode قرار دهید.همچنین به نظر میرسد Battery Information همانند آپشنهای مربوط به UMD حذف شده است.اما در کنار آپشن Format Memory Stick آپشن جدیدی به نام Format System Storage دیده میشود.
4=بنا به دلایلی Backlight Auto-Adjust از Power Save Setting حذف شده است.
5=یک منوی جدید بنام Bluetooth Device Setting بوجود آمده که شامل یک بخش برای روشن و خاموش کردن Bluetooth و یک بخش به اسم Manage Bluetooth Device است.

تمامی عناصر در XMB همانند 5.51 است ، به استثنای فولدر جدید System Storage که همانطور که تصور میشود اجازه دسترسی به حافظه Flash درونی PSP Go را میدهد.
PSP Go را از طریق USB به Mac متصل نمودیم،تمامی حافظه ی قابل دسترس برای کاربر 14.74GB در فرمت FAT32 بود.(بنابراین محدودیت سایز برای یک فایل 4GB خواهد بود که متاسفانه برای PSP بازان نگران کننده است) این به ما نشان میدهد که حافظه ی مرزی PSP Go کمی بیشتر از iPod Touch 16GB است.(مال من کل حافظه را 14.67GB نشان میدهد)
همچنین ما میزان زمان لازم برای تبادل اطلاعات از طریق USB به حافظه داخلی و مموری M2 را اندازه گرفتیم(بوسیله ی یک فایل به حجم 669MB یا 715,647KB) .
M2 در 93 ثانیه و حافظه داخلی دز 95 ثانیه آنرا ترانسفر کرد.پس از این لحاظ چیزی کنار آن قرار نمی گیرد.
اما یک چیط بد اینست که سونی استفاده از کابل استاندارد USB را برای کنسول دستی جدید خود انتخاب نکرده است و PSP Go خودش از یک کانکنور پهن تر و لاغرتر استفاده میکند و کانکتور استاندارد USB حذف شده است و همانند iPhone و iPod Touch از کابل اختصاصی خود استفاده میکند.
هرچند که سونی از پورت AV قدیمی که اول در PSP-2000 استفاده شده بود دور شده است ، به نظر میرسد که یک جک 3.5 میلیمتری common-or-garden فقط برای هدفون وجود دارد.نه برای هیچ گونه وسایل اضافی تجاری (حمایت شده) برای کنترل خارجی یا نظایر آن.
از هنگامیکه Video Output Setting هنوز در XMB است، تصور ما بر اینست که سونی حقیقتاً برنامه های Apple را برای یکسان و واحد کردن کانکتورها بسوی اتصالات پهن و لاغرتر که ما قویاً مشکوک به آن هستیم که به شکل پایه ای بصورت شکاف iPod درخواهدآمد، دنبال میکند. همه ی اینها خوب است اما یکبار دیگر تاکید بر چیزهایی دارد که مبرهن یک فاصله ی زیاد با PSP های قدیمی است - نه تنها UMD های شما کار نمیکند بلکه کابلهای Component شما همانند Memory Stick منسوخ میشود: PSP Go از مموری جدیدتر و کوچکتر M2 که در بعضی گوشیهای همراه Sony Ericsson دیده میشود ، استفاده میکند.
البته این خصوصیات مربوط به نمونه ی آزمایشی آن بوده است و ممکن است بعضی از مشخصه ها در محصول نهایی متفاوت باشد.(مثلاً فلش کردن Firmware از طریق System Update)